Yaralıgöz Dağı zirve yürüyüşü etkinliği ile unutulmaz bir gün yaşadık

30 Mayıs 2022 23:12 Abana Travel 735

150 kişilik yürüyüşçü grubuyla Yaralıgöz zirveye çıkartma yaptık!

Belediyemiz ve Belediye Başkanımız Yunus Akgül’ün katkı ve destekleri, Abana Turizm Derneği ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüzün organizasyonu ile hafa sonu büyük bir katılımla Yaralıgöz Dağı Zirve Yürüyüşü etkinliğimizi muhteşem manzaralar eşliğinde noktaladık.

???? Ecevit Uçak rehberliğinde, Kaymakamımız Salih Ağar, Belediye Başkanımız Yunus Akgül, Başkan Yardımcımız Yılmaz Sözgen, İlçe Jandarma Komutanımız Teğmen Ömer Sadık Uğur da zirve yürüyüşümüzde bizlerleydi.

????7 minibüs, öğrencilerimiz, eğitimcilerimiz ve doğaseverlerimizden oluşan 150 kişilik bir grup ile Abana meydanından hareket ederek, Yaralıgöz/Emürseyit düzlüğüne ulaştık.

????Buradan, 1710 rakımda başlattığımız yürüyüşte 1 saat 10 dakika gibi bir sürede 2000 rakımın üzerine çıktık.

????Zirveye vardığımızda ise katılımcılarımız muhteşem görüntüleri hayranlıkla izledi ve günün anısına manzaraya karşı bol bol fotoğraf ve video çektirerek anın tadını çıkardı.

????Ekipteki en yaşlı katılımcımız 80 yaşındaki Memduh Kuzgun amcamızdı. Kendisi gençlere taş çıkartarak zirveye en önde çıkan ekipler arasında yer aldı ve Yaralıgöz türküsüyle etkinliğimize renk kattı.

????Zirvede şanlı Türk bayrağımızı dalgalandırdıktan sonra dönüşe geçtik, şarkılar, marşlar eşliğindeki dönüş yolculuğumuzla birlikte turu 2 saat 46 dakikada hiçbir olumsuzluk olmadan sağlıklı bir şekilde noktaladık.

????Başladığımız noktaya döndüğümüzde ise bayrağımızı dalgalandırıp İstiklâl Marşımızı okuduk.

????Mamatlar/Deresökü piknik alanında Belediyemizin ikramları eşliğinde bir süre dinlendikten sonra Abana merkezde turumuzu sonlandırdık.

????Geziye muhteşem bir ilgi gösteren değerli doğaseverlerimize, bizleri yalnız bırakmayan Kaymakamımız Salih Ağar’a, ulaşım ve ikramlar noktasında tam destek yanımızda olan Belediye Başkanımız Yunus Akgül’e, İlçe Jandarma Komutanımız Ömer Teğmenimize ve etkinlik süresince güvenliğimizi sağlayan Bozkurt İlçe Jandarma Komutanlığımıza, organizasyona birlikte imza attığımız Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüz/Turizm Derneği Başkan Yardımcımız Cengiz Kaya’ya, KYK Müdürümüz Selami Eroğlu’na, etkinlikte destekleriyle yanımızda olan Türk Kızılay Abana temsilcisi Musa Erat’a, Rehberimiz Ecevit Uçak’a, değerli katılımlarıyla birlik ve beraberlik içerisinde unutulmaz bir gün yaşadığımız değerli doğaseverlerimize, bizlere eşlik eden servis şoförlerimize çok teşekkür ediyoruz.

 

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!

YENİ GALERİLER

Abana Travel

Abana'yı Tanıtma ve Turizm Derneği Kurumsal İnternet Sitesi'ne Hoş Geldiniz

Abana Travel

Abana Cumhuriyet Meydanı No:1
37970 Abana / Kastamonu

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.