Abana'da Gezilecek Yerler

Abana'da Gezilecek Yerler

Batı Karadeniz de yeşil ve maviyle iç içe bir cennet: ABANA

Benzersiz konumu, denizden doğup denizden batan güneşi, Karadeniz’in iç açan orman havası ile Abana’da tüm yorgunluklarınızı bir kenara bırakarak kendinize geleceksiniz.

Abana’da günlük hayatın stresinden her şeye uzak, sadece ve sadece kendinize yakın olacaksınız. Dakikalar saatleri, saatler günleri kovalarken hayatın size, sizin hayata gülümsediğini fark edeceksiniz.

Küçük bir rüya ülkesi gibi Abana…

Karadeniz’in adeta saklı cenneti olan doğa harikası Abana’da derelerin, bazen damla damla, bazen de sel gibi coşkun akan sularının denize vuslatına, su ile yunusların sonsuz aşkına, onlarca çeşit kuşların ormanın derinliklerinden gelen şarkılarına, sahilde martıların cıvıltılarına şahitlik edecek, ruhunuzu dinlendireceksiniz.

Kastamonu ilinin Karadeniz sahilinde yer alan ilçesi Abana’da toplam sahil uzunluğu 11 kilometre olup yüzölçümü 33 kilometrekare, en yüksek rakımı 300 metredir. Sırtını çam ve kestane ormanlarına yaslayan, bir yüzü de Karadeniz’in masmavi derinliğine uzanan Abana, her yıl nüfusunun 10 ila 15 katı ziyaretçi potansiyeline sahiptir.

Her mevsim büründüğü doğal güzelliklerle ziyaretçilerini kendine hayran bırakan Abana, özellikle fotoğraf ve doğa tutkunlarını kendine çekmektedir. Yılın her döneminde birçok ilden fotoğraf gezginleri Abana’yı ziyaret ederek, burada çalışma yürütmektedir.

Eğer fotoğraf ve doğa tutkunu ya da yaban hayatı meraklısıysanız Abana tam sizin için eşsiz bir tatil seçeneği olacaktır. Trekking parkurlarında sincap, karaca gibi birçok doğal yaşamın canlısını görme fırsatını yakalayabilir, birçok güzelliği yerinde görebilirsiniz.

Kendinize ve ailenize güzel bir vakit ayırmak istiyorsanız, o halde doğru yerdesiniz. Abana, sizleri bekliyor.

Kaynak: Abana Belediyesi

YENİ GALERİLER

Abana Travel

Abana'yı Tanıtma ve Turizm Derneği Kurumsal İnternet Sitesi'ne Hoş Geldiniz

Abana Travel

Abana Cumhuriyet Meydanı No:1
37970 Abana / Kastamonu

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.