Türkiye'nin en güzel sonbahar manzaralarının yaşandığı Ersizlerdere'deydik

09 Kasım 2022 10:26 Abana Travel 602

✅Abana’yı Tanıtma ve Turizm Derneği olarak, doğa gezileri serimizi hafta sonu gerçekleştirdiğimiz Ersizlerdere, Küre Dağlar Sonbahar Yürüyüşü etkinliği ile sürdürdük.

✅Ersizlerdere Kalkınma, Eğitim ve Eko Turizm Derneği Başkanı Mustafa Çağır’ın rehberliğinde 35 kişilik bir ekiple Çuhadoruğu’ndan başlayarak Ersizlerdere kanyonuna uzanan, 11 kilometrelik bir yürüyüş parkurunda Türkiye’nin en güzel ve en özel sonbahar manzaralarını hayranlıkla izledik.

✅Yörenin tarihini, kültürel değerlerini, yaban hayatı izlerini ve biyoçeşitliliğini bizzat yerinde gördüğümüz keyifli bir tur oldu.

✅Rehberimiz Mustafa Çağır tarafından her bir katılımcımıza verilen ‘meyve çekirdekleri’ni gezi sırasında ormanlık alanda toprakla buluşturduk. İnşallah, bu tohumlar birer meyve ağacına dönüşecek doğaya can suyu olacak.

✅Ersizler köyü muhtarımız Nihat Kaya da etkinlik süresince bizlere eşlik etti. Muhtarımız, kendi üretimi olan elma sirkesini katılımcılara takdim etme nezaketi gösterdi.

✅Eko turizm merkezinde, harika bir coğrafyada keyifli bir gün geçirmek gerçekten muhteşemdi. Başta rehberimiz Mustafa Çağır olmak üzere, değerli ailesine ve muhtarımız Nihat Kaya’ya çok teşekkür ediyoruz.

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
  • Etiketler

YENİ GALERİLER

Abana Travel

Abana'yı Tanıtma ve Turizm Derneği Kurumsal İnternet Sitesi'ne Hoş Geldiniz

Abana Travel

Abana Cumhuriyet Meydanı No:1
37970 Abana / Kastamonu

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.